در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
سئو منفي (Negative Seo) چيست؟ طراحي وب سايت و اپليكيشن
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ايحان
تاريخ: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۹:۱۰
   ٣٠/ ١١ /١٣٩٦ |
   مريم جعفري |   بهينه سازي و سئو سايت |   ديدگاه 0 |  189 Likes

 

سئو منفي

سئو منفي به مجموعه فعاليت هاي مخرب، جهت پايين آوردن رتبه وب سايت هاي رقيب مي گويند. به طور كلي، اقدامات غير اخلاقي يك وب سايت جهت ضربه زدن به جايگاه رقبا در نتايج جستجو، سئو منفي گفته مي شود. سئو منفي در بلندمدت با استفاده از تكنيك هاي سئو خارجي به سايت هاي مورد هدف، آسيب وارد مي كند و باعث تغيير جايگاه آن ها در گوگل مي شود. در مقابل سئو منفي، سئو مثبت قرار دارد كه تمركز آن بر روي استفاده از قواعد و اصول سئو جهت ارتقاي رتبه سايت در نتايج جستجو مي باشد.

تكنيك هاي سئو منفي كدامند؟

هك كردن سايت رقيب

هكر ها افرادي هستند كه به صورت غيرمجاز به سايت هاي رقبا نفوذ مي كنند تا اطلاعات آن ها تخريب يا سرقت كنند. هكر ها با هك كردن وب سايت مي توانند به راحتي محتوا را از طريق لينك هاي اسپم دستكاري كنند يا با ريدايركت صفحات به صفحات خودشان، ضربه هاي جبران ناپذيري به وب سايت مورد نظر بزنند. هك شدن سايت، موجب افت شديد رتبه وب سايت مي گردد و احتمال دارد كه وب سايت به طور كل از نتايج جستجو حذف شود.

خريد بيش از حد بك لينك براي سايت رقيب

يكي ديگر از تكنيك هاي سئو منفي، خريد تعداد بسيار زيادي بك لينك براي سايت رقيب است. خريد هزاران لينك غيرمعتبر در يك روز براي سايت رقيب، باعث افت شديد رتبه سايت مي شود. هدف اين است كه سايت رقيب به عنوان يك سايت متقلب جلوه داده شود و توسط گوگل جريمه شود.

كپي كردن محتواي وب سايت رقيب و پخش آن در اينترنت

كپي كردن محتوا روش ديگري از سئو منفي است كه خرابكاران اينترنتي جهت آسيب زدن به جايگاه رقبا در نتايج گوگل استفاده مي كنند. گوگل وقتي با يك محتوا در چندين سايت مواجه شود، معمولا تنها يك نسخه از آن محتوا را در نتايج جستجو نمايش مي دهد. ممكن است كپي محتوا به قدري حرفه اي صورت گيرد كه محتواي كپي شده زودتر از محتواي اصلي و اوليه ايندكس شود.

كاهش سرعت سايت رقيب با استفاده از اسپمرها

سرعت سايت از عوامل مهم در رتبه بندي سايت است. سايتي كه سرعت بارگذاري آن بسيار بالاست، از جايگاه خوبي در نتايج جستجو برخوردار است. برخي از اسپمر ها همواره تلاش مي كنند تا با استفاده از كدهاي مخرب به سايت رقيب، سرعت آن را كاهش دهند.

ايجاد يك سايت قرينه با سايت رقيب

ايجاد سايت قرينه با سايت رقيب، با هدف ارسال گزارش به گوگل جهت كپي بودن محتواي سايت رقيب انجام مي شود. اين شيوه، مانع از رتبه گيري سايت رقيب در نتايج جستجو مي شود و تا زماني كه گوگل بررسي هاي لازم را در اين باره انجام ندهد، رتبه گيري سايت رقيب متوقف مي شود.

ايجاد صفحات تقلبي به نام رقيب در شبكه هاي اجتماعي

اسپمرها با ايجاد اكانت هاي تقلبي به اسم رقيب در شبكه هاي اجتماعي تلاش مي كنند تا اعتبار و محبوبيت رقيب را تخريب كنند و به آن آسيب بزنند.

درج كامنت هاي منفي در ارتباط با سايت رقيب در شبكه هاي اجتماعي

شايد اين شيوه به صورت مستقيم بر روي رتبه رقيب در نتايج موتور جستجو تاثير نگذارد، اما بدون شك در ميزان مخاطبان سايت رقيب به شدت تاثيرگذار است و باعث ريزش آن ها مي شود.

ايجاد انكر تكست با كلمات كليدي غير اخلاقي يا غيرقانوني

خرابكاران اينترنتي با استفاده از انكر تكست هايي با كلمات كليدي غيرمرتبط و عيراخلاقي به وب سايت رقيب لينك مي دهند تا وب سايت رقيب را از چشم گوگل بياندازند. اين روش مي تواند به حذف كامل وب سايت رقيب از نتايج جستجو منجر شود.

درج كامنت همراه با لينك سايت رقيب در وب سايت ها، وبلاگ و انجمن ها

قرار دادن لينك سايت در وب سايت هاي غير مرتبط از نظر گوگل، بسيار بد است و نتيجه منفي در سئو سايت دارد. بنابراين قرار دادن لينك سايت رقيب در قالب كامنت در سايت ها، وبلاگ ها و انجمن هاي غير مرتبط مي تواند به رتبه سايت رقيب آسيب جدي وارد كند.

ايجاد يك سايت بي ارزش و زرد و قرار دادن لينك سايت رقيب در آن

وب سايتي كه داراي محتواي بي ارزش و غير مفيد باشد، حتي اگر بازديد زيادي هم داشته باشد باز هم يك سايت زرد و بي محتوا محسوب مي شود. اين گونه سايت ها معمولا پرمخاطب هستند و افراد زيادي از آن ها بازديد مي كنند اما فاقد هر گونه اطلاعات مفيد مي باشند. قرار دادن لينك سايت رقيب در چنين سايت هايي باعث مي شود، سايت رقيب نيز مانند يك سايت زرد و بي محتوا جلوه كند و رتبه آن به شدت افت كند.

سئو منفي

چگونه متوجه سئو منفي براي سايت خودمان شويم؟

 • داشتن لينك هاي بسيار از فروم هاي خارجي.
 • داشتن تعداد بسيار زياد لينك از وب سايت هايي با دامنه هاي ru، .cz،.cn، .pl، .ro، .bg، .bz، .com.ar،
 • داشتن تعداد بسيار زياد لينك از پست هاي وبلاگ هاي غيرمرتبط.
 • داشتن تعداد بسيار زياد لينك از منابع متعدد.
 • داشتن تعداد بسيار زياد لينك از وب سايت هاي غيرمجاز و غير اخلاقي.

چگونه با سئو منفي مقابله كنيم؟

 • به صورت پيوسته تعداد بك لينك هاي سايت را بررسي كنيم.
 • به صورت پيوسته بك لينك هاي سايت را مورد تجزيه و تحليل قرار دهيم.
 • به صورت پيوسته رتبه و جايگاه وب سايت را آناليز كنيم.
 • به صورت پيوسته ايميل هاي گوگل وبمستر تولز را چك كنيد.
 • لينك هاي ورودي جديد به سايت را بررسي كنيم.
 • در قسمت disavow گوگل ليست سايت هاي مخرب كه به شما لينك داده اند را ثبت كنيد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]